×

Giysilere beden ve marka değerlerini yansıtan etiket türüdür. Bu tip etiketler ürününüzü piyasaya sunuş biçimini de belirler. Kendi içinde dokuma etkinliğine göre çeşitli isimler alır;

Markaların kendi tanıtım ve pazarlamasını yaparken kullandığı saten dokuma etiket, dar dokuma etiket ve jakarlı dar dokuma etiket, tekstil sektörü başta olmak üzere birçok sektör tarafından kullanılmaktadır.

Giyim sektörü, mobilya sektörü ve daha birçok tekstil ürünlerinde kullanılan dokuma etiket, ürün yelpazesini oldukça geniş tutmaktadır. Biliyoruz ki, ürününe kalite anlamında güvenen ve marka prestijine önem veren her firma için dokuma etiket vazgeçilmezdir.

Marka tanıtımının yanı sıra, ürünün tamamlayıcı nesnesi olarak görülen dokuma etiket, bir nevi aksesuar olarak görülebilir

Dokuma etiketler, üzerinde yıkama talimatı, etiketin marka ismi, ürün özelliklerini üstünde barındırır. Dokuma etiketler, marka tanıtımının yanı sıra ürün kalitesini yansıtmaktadır. Bir etiketin kalitesine bakarak o şirketin ne kadar prestijli bir şirket olduğunu anlamak mümkündür.

Dokuma etiket, diğer etiket türlerine nazaran kalıcıdır ve ürünün üzerinde uzun süre kalır. Dokuma makinaları aracılığı ile jakarlı, düz, atkı saten gibi etiket çeşitleri üretilebilmektedir. Bu sayede şirketin reklamı devamlı olarak yapılır. Bu yazıda saten dokuma etiket, dar dokuma etiket, jakarlı dar dokuma etiket gibi etiket çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Saten Dokuma Etiketler ise...

Saten dokuma etiket, parlak ve düz bir zemine sahip olan bir etiket türüdür. Yapısındaki yumuşaklık ve parlak görünümü sayesinde oldukça dikkat çeken saten dokuma etiket, ürününe kalite anlamında güvenen şirketlerin tercihi olmuştur.

Tekstil ürünlerinde kullanılan ve kullanıldığı ürünün kalitesini arttıran dokuma etiketler, 3line etiketin müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, özenle hazırladığı etiket çeşitlerinden sadece bir tanesidir.

Dar Dokuma Etiketler ise...

Dar dokuma etiketlerde dokuma içerikleri iplik ve lastik olarak ayrılmaktadır. İplikler pamuk ve polyester olabilmektedir. Polyester iplikler, bırakıldığında kendi kendine bir araya gelebilmektedir.

Dar dokuma etiket, tekstil ürünlerinin vazgeçilmez bir öğesidir. Dekoratif kurdele ve bantlarda görebiliriz. Mobilyaların yanı sıra ürün dekorasyonu için, dar dokuma etiket oldukça iyi bir seçimdir.

Kendine kalite anlamında güvenen ve markasının prestijine göre reklamını en iyi şekilde yapan çoğu mobilya firmasında bu etiket çeşidine sıklıkla rastlamaktayız.

Jakarlı Dar Dokuma ise...

Jakarlı dar dokuma tekniğinde jakarlı makinalar ile şeritler dokunur. Jakar sayesinde günümüzde çoğu tekstil ürünün üzerine yazı yazabilme yeteneği elde edilir. Birçok alanda kullanılan dokuma şeritler, giyim ürünleri, mobilya sanayii, süslemeler gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Etiket imalatının en iyi şekilde yapılabilmesi için 3line etiket, her gün kendini daha da geliştirmektedir ve inovatif yapısı sayesinde birçok firma tarafından taklit edilmektedir. En iyi şirketler bilir ki, gelişmeye önem veren her firma taklit edilir ve bu takitler firmayı daha da güçlendirir. .

Dokuma etiket, karton etiket, deri etiket ve daha birçok etiket türü için, 3line etiket lider teknikleri ile size daima yardım için buradadır.


Bir Sorunuzmu Var?